Wysokość zakażeń na Covid-19 i wywoływanie paniki medialnej. Jak przedstawia się faktyczna śmiertelność na Covid-19?

I.Podawana przez media wysokość zakażeń na Covid-19 nie jest żadnym powodem do wywołania histerii covidowej  czy lockdownu ponieważ:

1)  Jak szacują analitycy z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego faktyczna liczba zarażonych jest  9 razy większa niż osób testowanych. Te osoby przechodzą Covid-19 bezobjawowo i nabierają naturalnej odporności.

„- Jeżeli wykrywamy 20 tysięcy zakażonych to w rzeczywistości mamy 180 tysięcy przypadków dziennie. Większość zakażonych przechodzi zakażenie bezobjawowo – podkreślił” {1}

2)Prof. Andrzej Horban, który jest głównym doradcą szefa rządu w sprawie epidemii koronawirusaw styczniowym  wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”, przyznał , że  rząd świadomie luzował obostrzenia latem po to, aby nas „trochę chronić, trochę pozakażać”. Zdaniem doradcy premiera osoby, które przechodzą chorobę Covid-19 łagodnie, powinny się zakażać, bo im więcej osób ją przechoruje, tym większa bariera dla wirusa {2}

PODSUMOWANIE:

1)1)Reżim pisowski chcąc manipulować społeczeństwem i wiedząc, że jesienią i wczesną wiosną ludzie wyjątkowo często chorują na różne choroby dróg oddechowych oraz bojąc się protestów społecznych, wywołują panikę medialną i ludzie robią więcej testów. Pokazuje to że jest większa liczba zakażonych, jest uzasadnienie do kolejnych fal covidu i kolejnych restrykcji. Bo trzeba pamiętać, że liczba zakażonych jest około 9 razy większa niż przetestowanych (piszę o tym w tekście) Późną wiosną i w okresie letnim ludzie łaknący wypoczynku nie zgłaszają się chętnie na badania i wyniki zakażeń są niskie. Również reżim pisowski obawiając się wybuchu społecznego niezadowolenia odpuszcza te kilka miesięcy. Kierując się zdrowym rozsądkiem i myśląc racjonalnie nasuwa się przypuszczenie , że szykuje się jakiś Nowy Przewał.

2)Przyjmując nawet te dane oficjalne, liczba zmarłych, wliczając w to zmarłych z chorobami współistniejącymi w stosunku do liczby osób które już przechorowały COVID-19 bezobjawowo nie upoważnia w żaden sposób do histerii covidowej, która spowodowała zaniedbania w służbie zdrowia i wywołała śmierć bardzo dużej liczby osób na choroby niecovidowe.

Zwłaszcza, że ci wszyscy którzy to przechorowali, uzyskali  również antyciała wirusa SARS-CoV-2

3) To, że brakuje łóżek  i personelu medycznego to nie wina jakiejś rozszalałej epidemii tylko tego, że reżim pisowski zaniedbał służbę zdrowia, mafia pisowska robiła przewałki  i beztrosko rozdawano,  i nadal to się robi, socjal wyborczy.

II. Przyjrzałem się wskaźnikom śmiertelności i w tym celu przeprowadziłem, między innymi,   kwerendę materiałów medycznych czasopism popularnonaukowych dotyczących Covid-19.

Na podstawie tych danych należy stwierdzić, że śmiertelność na Covid-19 nie zależy tylko od faktycznego zgonu na Covid-19 lecz od wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) które do swoich  wytycznych włączyły krajowe organizacje służby zdrowia.

W Polsce, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego-Państwowy Zakład Higieny (NIZP-PZH) przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia wydał 26 marca 2020r. (aktualizacja 01.04.2020) wytyczne dotyczące określania przyczyn zgonów związanych z COVID-19.

Wytyczne mają ułatwić określanie przyczyn zgonów związanych z zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 i uwzględniają one bezpośrednią, wtórną i wyjściową przyczynę zgonu, choroby współistniejące i potwierdzenie zakażenia SARS-CoV-2 dodatnim wynikiem testu{3,4}

Co prawda wpisywane choroby lub stany (kolejne przyczyny zgonów) muszą stanowić logiczny, chronologiczny ciąg powiązanych zdarzeń, prowadzących do bezpośredniej przyczyny zgonu ale to wszystko się logicznie sypie bo choroby zakaźne jako przyczyny wyjściowe zgonów są nadrzędne w stosunku do chorób niezakaźnych.

Ponadto, przy rozpoznaniu choroby zakaźnej z listy chorób zakaźnych podlegających obowiązkowemu zgłoszeniu i rejestracji lekarz stwierdzający zgon z takiej przyczyny zobowiązany jest do wypełnienia druku Zgłoszenia Choroby Zakaźnej i przesłania jej do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Dlatego COVID-19 oznaczony kodem U07.1 będzie stanowił wyjściową przyczynę zgonu {3,4}

Krótko mówiąc  jeżeli ktoś pod wpływem wysiłku i dużych emocji ma ciśnienie znacznie powyżej 200, dostanie migotania przedsionków serca, umrze na SOR oraz okaże się w badaniu pośmiertnym, że przechodził bezobjawowy  Covid-19, to będzie osobą zmarłą na tą chorobę i choroby współistniejące.

Wszyscy wiemy co to jest sepsa, jakie  ma poważne skutki dla chorych w szpitalach i  jak wysoka jest śmiertelność. Szpitalami gdzie jest wysoka śmiertelność od czasu do czasu interesuje się prokurator {5,6,7,8,9,10,11} Bo z sepsą jest tak jak w tym dowcipie, że sam  zabieg dobrze wykonano ale pacjent umarł. Teraz w szpitalach i oddziałach covidowych nie muszą się przejmować sepsą bo wszystko zwali się na covid-19. A ponieważ sepsa nie jest jednostką chorobową można oficjalnie podać, że pacjent umarł na sam covid-19.

A co na to służba zdrowia? Obecnie w tzw. covid jest włączonych około 100 tys. osób i około 630 jednostek służby zdrowia /szpitale, oddziały/.

Od 1 listopada 2020 roku dodatkowe wynagrodzenie w związku ze zwalczaniem epidemii COVID-19 otrzymają: personel SOR, izb przyjęć, zespołów ratownictwa medycznego oraz diagności laboratoryjni. …. dodatek został podwojony i wynosi aktualnie 100% wynagrodzenia wynikającego z umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej. Maksymalna kwota dodatku nie może być wyższa niż 15 tys. zł {12}.

Jeżeli ktoś sądzi, że, na przykład, po zaszczepieniu się populacji Polek/Polaków nie będzie kolejnych fal Covid-19 to jest zwykłym durniem. Biznes covidowy musi trwać,  restrykcje covidowe znakomicie pomagają  pacyfikować społeczeństwo, niszczyć gospodarkę, przejmować część majątków i wymuszać posłuszeństwo od  przedsiębiorców przez dawanie, lub nie,  dotacji rządowych. Ten sam mechanizm rząd zastosował w stosunku do niepisowskich samorządów.

Ostatnio pojawiła się informacja, że PZU  kontrolowane przez państwo wchodzi w branże fitness. A siłownie i kluby fitness padają {13}.

 1. https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/201119434-Koronawirus-w-Polsce-Dr-Franciszek-Rakowski-o-tym-ilu-naprawde-jest-w-Polsce-zakazonych.html
 2. https://natemat.pl/335839,horban-o-covid-19-rzad-luzowal-obostrzenia-troche-pozakazac?PA=
 3. https://pulsmedycyny.pl/koronawirus-sars-cov-2-jak-okreslic-przyczyne-zgonu-z-powodu-covid-19-986641
 4. https://www.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2020/04/wytyczne-do-karty-zgonu-01.04.2020-1.pdf
 5. https://www.medonet.pl/zdrowie,sepsa-powoduje-1-na-5-zgonow–to-wiecej-niz-przypuszczano,artykul,17547892.html
 6. https://everethnews.pl/newsy/z-powodu-sepsy-umiera-w-polsce-niemal-polowa-pacjentow-wywiad-z-prof-andrzejem-kublerem/
 7. https://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/550624,ekspert-rezolucja-wha-na-temat-sepsy-moze-byc-przelomem-w-jej-leczeniu-tez-w-polsce.html
 8. https://www.politykazdrowotna.com/22739,przyczyna-25-tys-zgonow-w-polsce-dzis-swiatowy-dzien-sepsy
 9. https://www.medonet.pl/zdrowie,sepsa-powoduje-1-na-5-zgonow–to-wiecej-niz-przypuszczano,artykul,17547892.html
 10. https://pl.wikipedia.org/wiki/Sepsa
 11. https://stylzycia.polki.pl/choroby,sepsa-leczenie-ile-trwa-i-na-czym-polega,10431431,artykul.html
 12. https://www.medexpress.pl/zmiany-w-dodatku-covidowym-dla-medykow-kto-go-dostanie/79473
 13. https://www.money.pl/gospodarka/pzu-wchodzi-w-branze-fitness-wlasciciele-silowni-w-rozterce-6620753406302944a.html

Reklama