Bloger Adnovum o lichej międzynarodowej pozycji kompradorskich i rusofobicznych środowisk pisowskich w porównaniu do pozycji Putina i Ławrowa

Wczoraj (24 lipca) w Berlinie doszło do niezapowiadanego wcześniej spotkania kanclerz Angeli Merkel z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem.

Sergey Utkin@usv1980

Russian Foreign Minister Lavrov and Chief of General Staff Gerasimov met today with German Chancellor Merkel to discuss Syria, Ukraine, and bilateral relations. http://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/3303185 …

Zastępca rzecznika rządu Ulrike Demmer potwierdziła, że w spotkaniu uczestniczyła niemiecka kanclerz, szef rosyjskiej dyplomacji, federalny mister spraw zagranicznych Heiko Maas oraz szef sztabu generalnego sił zbrojnych Rosji generał Walerij Gierasimow.

Rzecznik prasowa niemieckiego rządu Ulrike Demmer poinformowała, że tematem rozmów była „sytuacja na Bliskim Wschodzie, szczególnie w Syrii”, a także „poruszono również kwestię konfliktu na Ukrainie”. Mogło tu chodzić o poruszenie kwestii warunków rozmieszczenia sił pokojowych ONZ w Donbasie. Czego nie daje się uzgodnić, ze względu na opór Kijowa, od samego początku powstania tej inicjatywy.

MSZ Rosji podało, że Ławrow i Gierasimow omówili z Merkel „zadania związane z przygotowaniem warunków do powrotu uchodźców z Syrii i z postępem procesu uregulowania politycznego”. Prócz tego rosyjskie MSZ, przekazało, że strony omówiły „trwające prace w ramach formatu normandzkiego, dotyczące realizacji porozumień mińskich”, których celem jest uregulowanie konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Przy okazji wczorajszego spotkania, warto zwrócić uwagę na to, że Ławrow i Gierasimow dzień wcześniej, w poniedziałek 23 lipca, złożyli również niezapowiadaną wizytę w Izraelu, gdzie z premierem Benjaminem Netanjahu rozmawiali o konflikcie w Syrii.

Po spotkaniu tym, premier Izraela Benjamin Netanjahu, powiedział, że doszło do niego z inicjatywy prezydenta Rosji, i poruszano na nim problem sytuacji jaka ma miejsce ostatnio w Syrii, gdzie siły rządowe przejmują praktycznie kontrolę nad całością terytorium kraju. Ławrow miał powiedzieć izraelskiemu premierowi, że Moskwa wraz z Teheranem popierają rząd pod przywództwem Baszara Al-Assada w Syrii

Jednocześnie Izrael surowo odrzucił wszelką irańską obecność wojskową w pobliżu swojej granicy. Według źródeł izraelskich podczas rozmowy w Izraelu strona rosyjska zaproponowała, że ​​rozmieszczone zostaną wojska irańskie w Syrii w odległości stu kilometrów od granicy z okupowanymi przez Izrael wzgórzami Golan.

Jak widać, właśnie trwają ostatnie rozmowy i uzgodnienia na temat przyjęcia nowego porządku światowego po zakończonym zwycięsko przez siły rządowe konflikcie w Syrii oraz zagwarantowania czasowego status quo w republikach donieckich, do czasu wdrożenia pełnej mapy drogowej porozumień mińskich.

To jest to nowe rozdanie w światowej polityce po ostatnim szczycie Trump-Putin.

A co z Polską?

Niestety znowu zaliczyliśmy kopa dzięki naszym niewydarzonym elitom politycznym.

Na zakończenie dodam jeszcze, że wczoraj (24 lipiec0 rozpoczęła się w Mińsku kolejna runda negocjacji na poziomie grup roboczych. Tematami dyskusji były: kwestia wymiany osób przetrzymywanych w charakterze jeńców wojennych lub aresztowanych z powodów politycznych przez obie strony konfliktu, przywrócenie wypłat emerytur i należnych zasiłków dla ludności republik donbaskich przez władze centralne, sprawa wprowadzenia amnestii oraz mechanizmu wprowadzenia specjalnego statusu dla Donbasu. W dniu dzisiejszym od godziny 15:00 czasu lokalnego spotkanie będzie kontynuowane.

http://www.tagesschau.de/ausland/merkel-lawrow-101.html,

https://adnovumteam.wordpress.com/2018/07/25/wojna-domowa-na-ukrainie-25-07-2018r-1144-dzien-od-nowego-rozejmu/

Reklama